ÇOCUKLARIN BİLGİ BANKASI KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

Ara
Close this search box.

Ağustos Ayı Kitaplığım
2021

Ağustos Ayı Kitaplığım - 2021

Veteriner Olacağım

Yazan: Catherine Ard
Resimleyen: Sarah Lawrence
48 sayfa

Siz de veteriner mi olmak istiyorsunuz? Hayvanları seviyor musunuz? Ama bütün hayvanları… Ter, dışkı, çiş ve kötü kokularla bir sorunununuz yok, değil mi? Eğer bu sorulara yanıtınız ‘evet’ ise ve hayvan davranışlarını da biraz tanıyorsanız veterinerlik eğitimi için kolayca seçilebilirsiniz. Bu kitap da tam size göre bir kitaptır.

Veteriner Olacağım, veteriner adaylarının aldığı temel eğitimlerle başlıyor. Kitapta bazı kuramsal bilgiler veriliyor. Örneğin hayvan anatomisi, kedi ve köpeklerin beden dilleri, kuş, kobay, çinçilya ve Japon balığı gibi bazı evcil hayvanların bakımı ve temizliği gibi konular anlatılıyor. Sonra pratik bilgilere geçiliyor ve hayvanların sağlık kontrolü, muayenesi, onlara tanı konması ve tedavisi anlatılıyor. Kitap minik bir sınavla bitiyor.

Kitabı bitirince veteriner olmanın nasıl bir şey olduğunu çok iyi anlayacaksınız.

Kankalar

Kuş Öğretmeni

Yazan: Felice Arena
Resimleyen: Tom Jellet
76 sayfa

Aylin ile Aykut komşu evlerde oturan ve bebeklikten beri birbirini tanıyan iki yakın arkadaştır. Aylin evlerinin bahçesindeki trambolinde sıçramayı çok sever. Aykut da ağaç evde resim yapmaya bayılır.

Güneşli, güzel bir günde Aylin trambolinde yine birbirinden zor ve güzel zıplayışlar yapıyordu. O sırada Aykut da ağaç evde kendini dinozor çizimlerine kaptırmıştı. Bir ara Aylin Aykut’tan annesinin cep telefonuyla kendisini kaydetmesini istedi. Aykut son dinozor resmini de yapıp eve koştu ve cep telefonunu getirdi. Aylin’in heyecan verici gösterisini kaydetmeye başladı.

Ancak iki kafadar videoyu izlediklerinde, arka planda bir başka şeyin olduğunu fark ettiler. Evlerinin önündeki sokakta yaşayan kedi Lokum, ürkütücü bir şeyler yapıyordu. Hemen yanına koştular. Neyse ki çok geç kalmamışlardı.

Güzel resimlerle dolu bu sürükleyici kitabı bir çırpıda okuyacak, hemen dizinin öteki kitaplarını edinmek isteyeceksin.

Sallanan Masa Şövalyeleri

Yazan: Karen Langtree
Çeviren: Gill Mclean
136 sayfa

Jack bir gün evlerinin arka bahçesindeki kulübede (nereden geldiklerini anlayamadığı) üç adam görür. Şövalye giysileri içindeki tuhaf adamlar hararetle tartışmaktadır. Durumu annesine değil de en yakın arkadaşı Connor’a anlatır. Birlikte kulübeye giderler. Sonra adamları dışarı çıkarırlar. Adamların Sör Yelibol, Sör Pırtlangaç ve Sör Gazatan adında, zamanda yolculuk yapan üç şövalye olduğu anlaşılır. Sonra da birbirinden garip ve komik olaylar ardı ardına yaşanır ve gelişmeler tahmin edilemez bir sona doğru ilerler.

Sürekli gaz çıkaran ve ata binmek yerine bisiklet kullanan, komik şövalyeler kesinlikle ilginizi çekecek. Temposu yüksek, tuhaf ve çok eğlenceli bir öykü bu.

Eşi benzeri olmayan bir serüvenin anlatıldığı bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.