ÇOCUKLARIN BİLGİ BANKASI KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

Ara
Close this search box.

Kasım Ayı Kitaplığım - 2021

Kasım Ayı Kitaplığım - 2021

İtfaiyeci Olacağım

Yazan: Catherine Ard
Resimleyen: Sarah Lawrence
48 sayfa

Siz de itfaiyeci mi olmak istiyorsunuz? Zor durumlarda kalan insanlara yardım etmeyi mi seviyorsunuz? Güçlü, sakin ve korkusuz musunuz? Yüksek yerleri ve takım çalışmasını sever misiniz? Azimli, çalışkan ve dayanıklı mısınız? Eğer bu sorulara yanıtınız ‘Evet’ ise itfaiyecilik eğitimi için iyi bir aday olabilirsiniz. Şunu bilin ki önünüzde uzun bir yol var. Ancak bu kitap da tam size göre bir kılavuzdur.

Kitapta önce ateş ve yangın hakkında bilgiler veriliyor, itfaiyecilerin aldığı eğitim anlatılıyor. Ardından itfaiyecilerin giysileri ve kullandığı aletler ile makineler açıklanıyor. Sonra itfaiyecilerin bir gününün nasıl geçtiği ve acil durumlara nasıl müdahale ettikleri açıklanıyor. En sonda da söndürmesi zor yangınlar ile doğal afetlere ilişkin bilgiler veriliyor.

Kolay okunabilen ve rahatça anlaşılan bu kitabın her sayfası resim ve şemalarla dolu. Eğer büyüyünce itfaiyeci olma hayaliniz varsa, bu kitap sizin başucu kitabınız olacak.

Kankalar

En Güzel Parti

Yazan: Felice Arena
Resimleyen: Tom Jellett
80 sayfa

Aylin ile Aykut komşu evlerde oturan ve bebeklikten beri birbirini tanıyan iki yakın arkadaştır. Aylin’in doğum günü geldi. Bunun için Aylin evlerinin bahçesinde güzel bir parti vermeyi planladı. Partisinin harika olması için de çok uğraştı. Gelen arkadaşlarıyla resim yapmaktan pinyata ve üç bacak oynamaya, karaoke yapmaktan dans edip şarkı söylemeye kadar birçok etkinlik yapacaklar, çok eğleneceklerdi. Unutulmaz bir parti olacaktı.

Partiden önceki gün Aykut’la birlikte bütün oyunları deneyip yiyeceklerin tadına bakmaya karar verdiler. Her şey gerçekten de harika görünüyordu. Kankalar daha parti başlamadan çok eğlendi. Acaba parti provası, gerçek partiyi gölgede mi bırakacaktı?

Güzel resimlerle dolu bu sürükleyici kitabı bir çırpıda okuyacak, hemen dizinin öteki kitaplarını edinmek isteyeceksiniz.

Gemideki Hayalet

Yazan: Patricia Elliott
Çeviren: Fügen Yavuz
296 sayfa

Connie, kuzeni ve nişanlısıyla birlikte lüks bir yolcu gemisinde yolculuk etme fırsatı bulduğuna çok sevinmişti. Büyük ve lüks bir gemiyle Atlas Okyanusu’nu geçecek ve New York’ta unutamayacakları bir tatil yapacaklardı. Birkaç gün sürecek Transatlantik yolculuğu bile başlı başına eğlenceli bir serüven olacak gibi görünüyordu. Ne var ki yaşadıkları pek de hayal ettikleri gibi olmadı. Gemiye bindikleri andan itibaren başlarına tuhaf olaylar gelmeye başladı. Arka arkaya can sıkıcı olaylar yaşanmaya başlandı. Daha sonra başlarına gelen bu olayların kötü niyetli birisi tarafından yapıldığını anladılar. Peki ama kimdi bu? Bu tür olayları aydınlatmada özel bir yeteneği olan Connie, kimse zarar görmeden olayları çözmek için yolcuları teker teker incelemeye başladı. Ne var ki işin içine bir de hayalet girince yolculukları neredeyse doğaüstü bir serüvene dönüştü.
Akıcı bir dille yazılmış, sürükleyici bu polisiye romanı çok sevecek, onu elinizden düşüremeyeceksiniz.