ÇOCUKLARIN BİLGİ BANKASI KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

Ara
Close this search box.

Arkadaşlık Günü

Arkadaşlık Günü

Bugün hepimiz için önemli bir gün; Dünya Arkadaşlık Günü. Birleşmiş Milletler sağlam bir barış kültürü oluşturmak amacıyla 30 Temmuz’u, “Uluslararası Arkadaşlık Günü” olarak kabul etti. Bu anlamlı gün, her yıl dünyanın birçok ülkesinde kutlanıyor.
cocuklar Arkadaşlık Günü

Arkadaşlarımızla geçirdiğimiz zamanlar genelde en güzel zamanlarımızdır. Onlarla birlikteyken zaman daha güzel, daha eğlenceli ve rahat geçer. Güzel anılarımız oluşur. Ancak arkadaşlık yalnızca güzel zaman geçirmek değildir. Herkes günlük yaşamında zaman zaman sorunlarla karşılaşır. İşte, bu tür durumlarda arkadaşlarımızın yanımızda olması, bize destek olması çok değerlidir. Onlar sayesinde sorunlarımızı daha kolay, daha rahat aşarız. Bu tür durumlar, arkadaşlarımızın gerçekte bizim için ne kadar önemli ve değerli olduğunu anımsatır. “İyi ki arkadaşlarımız var” deriz.

Sağlam ve sıkı arkadaşlık bağları gerçekten de çok önemlidir. Hem bizler için hem de toplum için önemlidir. İyi ilişkilere dayanan, sağlam dostluk bağlarının egemen olduğu toplumlar daha sağlıklı olur. Birleşmiş Milletler’in böyle bir gün ilan etmesinin nedeni de budur.

Peki, Arkadaşlık Günü nasıl kutlanır?

Çok basit. Tabii ki arkadaşlarla birlikte zaman geçirerek. Uzakta olanları arayarak ya da en azından bir mesaj veya e-posta göndererek. Hatta eski usûl bir kartpostal belki onları daha da mutlu edebilir.