ÇOCUKLARIN BİLGİ BANKASI KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

Ara
Close this search box.

Mayıs Ayı Kitaplığım - 2023

Mayıs Ayı Kitaplığım - 2023

Yıldız Sporcu Olacağım

Yazan: Catherine Ard
Resimleyen: Sarah Lawrence
48 sayfa

Siz de mi sporcu olmak istiyorsunuz? Hem de yıldız bir sporcu… Eğer enerjiyle dolup taşıyorsanız, öğrenmeye açsanız, çok sıkı çalışmaya ve zorlansanız bile antrenmanınızı sürdürmeye kararlıysanız, o zaman Spor Akademisi’ne hoş geldiniz!
Şunu bilin ki önünüzde uzun bir yol var. Ancak bu kitap da tam size göre bir kılavuz.

Kitapta önce yıldız sporcu olmak için gereken dört temel özellik; odaklanma becerisi, kararlılık, eşgüdüm ve adanmışlık anlatılıyor. Ardından sporcular için çeşitli ipuçları veriliyor. Spor dalının seçimi, antrenmana hazırlık, beslenmenin ve ısınmanın önemi açıklanıyor. Sonra da sırasıyla atletizm, bisiklet, yüzme ve cimnastik sporlarına yönelik bilgiler veriliyor. Ardından topla oynanan sporlar anlatılıyor.

Kolaylıkla okunabilen bu kitabın her sayfası resim ve şemalarla dolu. Eğer büyüyünce sporcu olma düşünüz varsa, bu kitap sizin başucu kitabınız olacak. Kitabın sonunda da hoş bir sürpriz sizi bekliyor.

İşte Mert!

Parti Davetiyesi

Yazan: Sally Rippin
Resimleyen: Stephanie Spartels
48 sayfa

Mert bugün biraz kırgın. Çünkü Rüya’nın doğum günü partisine davet edilmedi. Mert’in en yakın arkadaşı Beren ise davet edildi. Parti yatıya kalmalı olacakmış. Kulağa çok eğlenceli geliyor. Mert davet edilmediği için kızgın. Hani Rüya onun da iyi
arkadaşıydı?
Beren ve Mert çok uzun zamandır arkadaşlar ve o Mert’i herkesten iyi tanır. Bu nedenle Mert’in Beren’den duygularını saklaması çok zor. Ona durumu söylemek istedi ama yapamadı ve giderek içine kapandı. Sanki herkes onu dışlayıp eğleniyormuş gibi geliyordu. Bu durum Rüya ile konuşana dek sürdü. Sonra Mert’in hiç beklemediği bir şey oldu.

Bu, anlayışlı olmanın, doğru iletişim kurmanın ve doğru karar vermenin değerini ve önemini anlatan bir öykü. Onu çok sevecek, serinin öteki kitaplarını da bir an önce okumak isteyeceksiniz.

Ela’nın Büyülü Bileziği

Yazan: Jessica Ennis-Hill
Resimleyen: Erica-Jane Waters
144 sayfa

Ela Hatır’ın içi kıpır kıpırdı. Çünkü dışarıda kar yağıyordu. Hem de lapa lapa! Kar tanelerinin düşüşünü ve altın büyü pırıltılarını izliyordu. Ne zaman birileri mutlu, neşeli ya da heyecanlı olsa, havada büyü beliriveriyordu. Bir tekboynuz, bir süre önce Ela’ya büyüyü görebilme yeteneği hediye etmişti. Ayrıca daha geçen gün büyükanne İda’dan yeni bir büyü bileziği almıştı. Bu seferki görünmezlik sağlıyordu. Ela’nın keyfi son günlerde pek yerindeydi. Bu durum yavru tekboynuzun kaybolduğunu öğrenene dek sürdü. Sonra Ela, arkadaşlarıyla birlikte yavru tekboynuzu aramak için büyülü bir serüvene atıldı.

Bu sıra dışı serüven kitabını büyük bir merakla ve keyif alarak okuyacaksınız. Hiç bitmesin isteyeceksiniz. Ama merak etmeyin dizinin diğer kitaplarını da alıp Ela’nın büyülü, yeni serüvenlerini okuyabilirsiniz.