Evde Yapılacak Çoook Şey Var

Evde Yapılacak
Çoook Şey Var

Koronavirüs salgını nedeniyle zamanımızın çoğunu evde geçiriyoruz. Büyükler evden çalışıyor, sizler de derslerinizi evden takip ediyorsunuz. Peki, ders dışında evde nasıl zaman geçiriyorsunuz? Bu konuda size birkaç önerimiz var. İşte, evdeki zamanınızı keyifli hale getirecek bazı etkinlik fikirleri…
Evde Neler Yapabiliriz
Kumbara Dergisi’nin Evde Oyun köşesindeki birbirinden eğlenceli oyunları ailenizle birlikte oynayıp keyifli vakit geçirebilirsiniz. Köşe kapmaca oyununu kâğıt üzerinden de oynanabildiğini biliyor muydunuz?
Evde Neler Yapabiliriz

Özlediğiniz arkadaşlarınızla görüntülü ya da görüntüsüz konuşup özlem giderebilirsiniz.

Ailenizle evde kamp yapabilirsiniz. Sandalyeleri karşılıklı dizip üzerlerine bir örtü örterek çadır kurabilirsiniz. Daha sonra çadırın içinde oyun oynayabilirsiniz.
Müziğe ve enstrümanlara ilginiz varsa İş Sanat’ın katkılarıyla hazırlanan Tanıştırayım serisinin bölümlerini izleyerek senfoni orkestrası enstrümanları ve sesleriyle tanışabilirsiniz. Kim bilir belki siz de ilerde bir enstrüman çalmak istersiniz.
Oyuncaklarınızı düzenleyip temizleyebilirsiniz. Artık oynamadığınız oyuncaklarınız varsa, oyuncağı olmayan arkadaşlarınıza vermek üzere ayırabilirsiniz.
Kumbara Dergisi’nin internet sitesindeki Aklınızı Kullanın kategorisindeki onlarca bulmacayı çözebilirsiniz. Bakalım doğru yanıtları bulabilecek misiniz?
Bilgi bankanız Kumbara Dergisi’nde Scratch 3.0 ve Arduino kodlama eğitim içerikleri bulunuyor. Scratch 3.0 ile animasyonlarınızı, oyunlarınızı yaratabilir, Arduino ile ise kendi cihazlarınızı yapabilirsiniz. Evdeki zamanınızı değerlendirip yeni bir beceri kazanmak için mükemmel bir fırsat.  
Ev işlerine yardımcı olabilir, ailenizle birlikte yemek yapabilirsiniz. Mini Mutfakta birbirinden lezzetli tarifler sizleri bekliyor.
Biraz hareketlenmek için ailenizle birlikte ya da tek başınıza spor veya yoga yapabilirsiniz.

Kumbara Dergisi’nin internet sitesindeki birbirinden eğlenceli öyküleri dinleyebilirsiniz ya da hayal gücünüzü kullanarak bir öykü de siz yazabilirsiniz. Yazdığınız öyküyü ailenize okuyabilir ya da arkadaşlarınızı arayıp anlatabilirsiniz. Belki de öyküyü oyuncaklarınızla canlandırır, ailenize bir gösteri yaparsınız.

Tiyatro sever misiniz? Peki ya masalları? Her iki soruya da yanıtınız “Evet” ise İş Sanat’tan Masallar köşesinde birbirinden eğlenceli masal tiyatroları sizi bekliyor.
Kâğıtları katlayarak birçok origami modeli yapabilirsiniz. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız Origami köşesindeki videolardan yararlanabilirsiniz.
Büyüyünce ne olmak istediğinize karar veremiyor musunuz? Evde kaldığınız bu sürede Geleceğin Meslekleri animasyonlarını izleyerek belki de istediğiniz mesleğe karar verebilirsiniz.
Boyalarınızla oynayarak çeşitli renk tonları elde etmeyi deneyebilirsiniz. Bu renklerle de yaratıcılığınızı kullanarak resim yapabilirsiniz. Resim Yapıyorum köşemizde size ilham olacak videolarımızı inceleyebilirsiniz.
Evde bitki yetiştirebilirsiniz.
Bilime meraklıysanız Kumbara Dergisi’ndeki Eğlenceli Deneyler videolarını izleyip bazılarını da evde bir büyüğünüzle yapabilirsiniz. Bu deneylerden sonra belki siz de bilim insanı olmak isteyeceksiniz.
Yaptıkları çalışmalarla ve buluşlarla dünyaya yön veren bilim insanlarının hayatlarını anlatan Bilim Kahramanları belgesellerini izleyebilirsiniz.

Kumbara Dergisi’nin internet sitesindeki uygulamalı satranç eğitim videolarıyla satranç öğrenip kendinizi geliştirebilirsiniz.