ÇOCUKLARIN BİLGİ BANKASI KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

Ara
Close this search box.

Şubat Ayı Kitaplığım - 2023

Şubat Ayı Kitaplığım - 2023

Hadi Keşfedelim!

Okyanuslar

Yazan: Claire Philip
Resimleyen: Jean Claude Lawrence
48 sayfa

Çok güzel resimlerle dolu bu okyanus kitabında, denizler ve okyanuslar hakkında neredeyse her şey anlatılıyor.  Kitapta incelenen başlıca konular bunlar:
* Su samurları
* Pelikanlar
* Süper köpekbalıkları
* Mercan resifleri
* Kirpibalığı
* Sihirli denizatları
* Nazik dugonglar
* Deniz kaplumbağaları
* Sevimli yunuslar
* Gizemli vatozlar
* Muhteşem balinalar
* Dev mürekkepbalığı

Güzel tasarlanmış bu kitapla okyanuslar ve deniz canlılarına ilişkin en temel konular hem hızlı hem de keyifli bir şekilde öğrenilebiliyor. Kitabın sonunda da hoş bir sürpriz sizi bekliyor. Kitabı çok sevecek, bir çırpıda okuyacaksınız.

Doğa

Etkinlik

Yazan: Vicky Barker
Resimleyen: Ste Johnson
48 sayfa

Doğa -Etkinlik bir bulmaca ve resim kitabı… Aslında çok da alışıldık bir kitap değil. Güzel bulmacalarla dolu olan bu kitapta aynı zamanda resim yapmanızı sağlayan birçok sayfa da bulunuyor. Tabii ki bulmacalar ve resimler hep doğayla, özellikle de vahşi doğayla (Afrika savanları, yağmur ormanları ve okyanus canlılarıyla) ilgili. Kitapta bulmacalar ile resimlerden başka bir de vahşi doğayla ilgili çok değerli bilgiler de yer alıyor. Bulmacaları çözerken ve güzel güzel resim yaparken bir yandan da deri sırtlı deniz kaplumbağalarını, mercan resiflerini, hayvan izlerinden o izleri bırakan hayvana ilişkin bilgi edinmeyi ve kafadan bacaklı teriminin nereden kaynaklandığını ve daha başka birçok ilginç bilgiyi öğreneceksiniz.

Birbirinden eğlenceli bulmacalarla dolu bu kitabı elinizden düşürmeyeceksiniz. Bir sayfa daha bir bulmaca daha, bir resim daha derken bir bakmışsınız ki kitap bitivermiş. Keşke hiç bitmeseydi diyecek, hemen arkadaşlarınıza önereceksiniz.

Penelop ve Kızıl Sihir

Yazan: Valija Zinck
Resimleyen: Annabelle Von Sperber
240 sayfa

Penelop Gowinder biraz tuhaf bir kızdı. Yüzüne düşen kurşuni saçları ve dumana benzeyen bir kokusu vardı. Annesi seslendiğinde Penelop, bazen daha o ağzını açmadan ne diyeceğini bilir ve yanıt verirdi. Doğum günü yazındı: 13 Ağustos. Her yıl ağustosun on üçünde yağmur yağardı.

Penelop annesi ve büyükannesiyle (ve gri kedileri Cucuu) ile birlikte bataklık ormanının kıyısında küçük, ahşap bir evde yaşıyordu. Kendini bildi bileli büyükannesi gibi gri saçlı olmaya alışkındı. Ne var ki bir sabah ateş kızılı saçlarla uyandı. İçinde de daha önce hiç hissetmediği bir güç hissetti. Bütün bu değişimlerin gizemini çözmeye kararlı olan Penelop için sihirli ve tehlikeli bir serüven başlıyordu.

Çok sürükleyici bu serüven romanını elinizden düşüremeyeceksiniz.