ÇOCUKLARIN BİLGİ BANKASI KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

Ara
Close this search box.

Temmuz Ayı Kitaplığım - 2023

Temmuz Ayı Kitaplığım - 2023

İnsan Vücudu

Yazan: Glenn Murphy
Resimleyen: Mike Philips
160 sayfa

Bu kitapta insan bedenine ilişkin hemen her şey, güzel resimlerle ve şemalarla anlatılıyor. Hem de biraz komik bir üslupla…
Kitaptaki beş ana başlık altında toplanan konular şöyle:
* Bedeni İnşa Etmek
* Kan, Nefes ve Vücudumuzdaki Diğer Pompalar
* Yemek Boruları ve Çıkış Kanalları
* Deriler ve Kemikler
* Beynin Merkezi
Bu başlıklar altında temel olarak bedenimizdeki organlar tanıtılıyor ve işleyişleri anlatılıyor. Bunun yanı sıra, yaraların iyileşmesi, düzgün beslenme, diş sağılığı ve duyularımız gibi birçok yan konu da ele alınıyor.

Bu eğlenceli kitapla bedenimize ilişkin birçok bilgiyi hem hızlı hem de keyifli bir şekilde öğreneceksiniz. Kitabı çok sevecek, bir çırpıda okuyacak ve hemen arkadaşlarınıza önereceksiniz.

Dedektif Zebra

ve Kayıp Kurabiyelerin Gizemi

Yazan ve Resimleyen: Gill Mclean
Çeviren: Anıl Ceren Altunkanat
32 sayfa

Fırıncı Sokak’taki polis merkezinde her zamanki gibi sessiz bir sabah yaşanıyordu. Dedektif Zebra, sadık yardımcısı Nokta’yla o gün yapılacak işlerin üstünden geçiyordu. Aniden yandaki oyuncak evden bir ses duyuldu…

“Olamaz! Marmelatlı kurabiyeler yok olmuş!”

Gazetesini okuyan evin dedesi hemen “İhtiyacınız olan kişi Dedektif Zebra” dedi. Bunun üzerine Dedektif Zebra çağrıldı. Olay yerini inceleyen Dedektif Zebra evin ve bahçenin sakinlerini sorgulamaya başladı. İpuçları yavaş yavaş birikiyordu. Bakalım Dedektif Zebra ve yardımcısı Nokta soruşturmayı herkesi mutlu edecek şekilde çözebilecek miydi?

Dedektif ruhlulara okumanın güzelliğini göstermek için yazılmış, eğlence ve dayanışma dolu bir serüven. Okudukça hoşunuza gidecek, keşke hiç bitmese diyeceksiniz.

Bizim Sokağın Hikayesi

Yazan: Hira Ayşe Özsoy
Resimleyen: Ümran Kargı
104 sayfa

Pınar ve arkadaşları Adana’nın  sokaklarından birinde yaşıyordu. Okullar kapanmıştı. Yaz tatilindeydiler. Tatil güzeldi. Adana’nın ünlü sıcağında, sürekli oyun oynayıp sohbet ediyorlardı. Ancak biraz sıkılmaya da başlamışlardı. Neyse ki bir gün, yaşamlarını değiştirecek, harika bir şey oldu. Öğretmenleri Yusuf Bey içi kitap dolu, rengârenk bir minibüsle çıkageldi. Güzel minibüsün şaşkına çevirdiği çocukları, kitapların muhteşem dünyasıyla tanıştırdı. O zamana dek kitap okumanın ne kadar eğlenceli ve önemli olduğunu bilmeyen çocuklar, birbirinden keyifli günler geçirdiler. Hem okumanın güzelliğini hem de paylaşmanın zevkini keşfettiler.

Sıcacık öyküsü, içten anlatımı ve güzel resimleriyle Bizim Sokağın Hikayesi’ni çok sevecek, elinizden düşüremeyeceksiniz.