ÇOCUKLARIN BİLGİ BANKASI KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

Ara
Close this search box.

Yaşanabilir
Bir Dünya İçin

Resim Çizelim

Yaşanabilir Bir Dünya İçin
Resim Çizelim

İlerde nasıl bir dünyada yaşamak isterdiniz? Ağaçlar, çiçekler ve hayvanlarla birlikte doğa ile iç içe mi? Yoksa büyük ve görkemli gökdelenlerle dolu bir şehirde mi? Haydi, hayalinizdeki dünyayı çizin “Yaşanabilir Bir Dünya İçin” resim yarışmasına gönderin.
Yaşanabilir Bir Dünya İçin Resim Çizelim

Çevremizi ve doğayı temiz kullanmanın insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu daha önceki içeriklerimizde görmüştük. Su ve enerji tasarrufu, çöp ayrıştırma, plastik kullanımını azaltma gibi önlemlerin çevre ve iklim krizine karşı yapılması gereken adımlar olduğunu öğrenmiştik. Sivil topluma destek olmak için kurulan bir sosyal girişim olan BiDestektol, sizleri, çevre ve iklim krizi konusuna dikkat çekmek ve yaşamak istediğiniz dünyayı çizmeniz için “Yaşanabilir Bir Dünya İçin” resim yarışmasına davet ediyor.

6-7 yaş, 8-11 yaş ve 12-14 yaş olmak üzere 3 kategoriden oluşan yarışmada her kategoriden 3’er olmak üzere toplam 9 resim seçilecek, ilk üçe giren resimler, BiDestekol sayfası aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına yapılacak bağışlarda “dijital bayram tebrik kartı” olarak kullanılabilecek. Ayrıca her bir katılım için kitaba ihtiyacı olan köy okulu kütüphanelerine sizin adınıza bağış yapılacak.

Bu güzel ve anlamlı yarışmaya katılım için son tarih 23 Nisan. Yarışmanın şartları ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Yaşanabilir Bir Dünya İçin Resim Çizelim