ÇOCUKLARIN BİLGİ BANKASI KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

Ara
Close this search box.

Yazın Tadı KidZania İstanbul’da Çıkıyor!

Yazın Tadı KidZania İstanbul’da Çıkıyor!

Kai* arkadaşlar! Ben Bache. Size KidZania İstanbul’dan Züper haberlerim var.

*merhaba
kidzania3 Yazın Tadı KidZania İstanbul’da Çıkıyor!

Yaz tatilinin heyecanı KidZania şehrini de sardı. Çocuklar çoktan Kidzania İstanbul’un sokaklarını doldurmaya başladı. Neden mi dersiniz? Çünkü bu yaz KidZania “Yaz Arkadaşım” diye bir program başlattı.

KidZania’dan daha Kool arkadaş mı olur diye hemen programın detaylarını sizlere de anlatayım dedim.

Öncelikle belirteyim ki program okullar açılana -yani 11 Eylül’e- kadar devam ediyor. 6 – 14 yaşları arasındaki çocuklar, ailelerinin aldıkları Yaz Arkadaşım paketiyle tüm gün KidZania’da 120’den fazla aktiviteden yaşlarına uygun olan bir sürü aktiviteye katılabiliyorlar. Bu arada unutmayın istenen gün kadar alım yapılabiliyor, eğlence bir günle sınırlı değil. 😊

kidzania5 Yazın Tadı KidZania İstanbul’da Çıkıyor!

Hemen hatırlatayım… 1 – 14 yaş arası çocuklara “eğlenerek öğrenme” deneyimi sunan KidZania İstanbul; bankası, hastanesi, süpermarketi, laboratuvarı, tiyatrosu, üniversitesi, itfaiyesi, deprem simülasyon merkezi, stadyumu, sokakları, fabrikaları ve meydanı ile âdeta gerçek bir şehir. KidZania İstanbul’da hayalimizdeki mesleği deneyimleyebiliyoruz. Çikolatanın kakao bitkisinden üretildiği ve o efsane tadına nasıl kavuştuğunu bir Gıda Mühendisi olarak görev yaptığımız çikolata fabrikasında öğreniyor, kasa görevlisi çalışanı olarak para transferinde güvenliğin önemini kavrıyoruz. Böylelikle KidZania içindeki işyerlerinde çalışarak para kazanabiliyoruz. KidZania vatandaşları olarak istersek de paramızı bankada açtığımız hesapta biriktirebiliyoruz.

kidzania4 Yazın Tadı KidZania İstanbul’da Çıkıyor!

“Yaz Arkadaşım” programında, tüm bu anlattıklarımın yanı sıra her gün “Günün Aktivitesi” konseptiyle hazırlanan birçok farklı etkinlik yer alıyor. Bir gün Sanat Atölyesi’nde Monet – İzlenimcilik atölyesiyle diğer gün Üniversite’de sağlık fakültesinde bir aktiviteyle karşılaşabiliriz. Disko’da dans eğitiminden Stadyum’da basketbola ve Arkeoloji Müzesi’nde Göbeklitepe anlatımına kadar birbirinden eğitici ve eğlenceli etkinlikler “Yaz Arkadaşım” programında “Günün Aktivitesi” olarak karşımıza çıkabilir. Sizce de çok heyecanlı değil mi?

kidzania2 Yazın Tadı KidZania İstanbul’da Çıkıyor!

Ayrıca her KidZania gününde sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve atıştırma zamanı var. Her güne özel farklı bir menüyle bizlere enfeZ tatlar da sunuluyor.

Bizler KidZania’da Züper bir gün geçirip eğlenenin tadını çıkarırken tüm gün boyunca KidZitter da bize eşlik ediyor. Daha bitmedi… Üstelik eğlenceyi kesintisiz yaşayabilelim diye KidZania yaz boyunca her gün 10.00 – 19.00 saatleri arasında açık olacak.

Yazın böylesi de çok başka olacak. 😊 O kadar heyecanlıyım ki…

Haydi herkesi oynamaya bekliyorum. Gelin bu yaz arkadaş olalım!

kidzania1 Yazın Tadı KidZania İstanbul’da Çıkıyor!
*KidZania İstanbul Havaalanından gerçekleştirilen girişlerde hem çocuk ziyaretçiye hem de eşlik eden yetişkine RFID bileklik takılır. Her bir RFID bileklik, kullanıcısına özel olarak sisteme tanımlanır. Başka ziyaretçilere devredilemez ve güvenlik sebebiyle bilekten çıkarılamaz. Bileklikler ancak çıkış işlemleri yapılırken, velinin izni ile Kidzania çalışanları tarafından çıkarılabilir. Ebeveynler, bilekliklerini şehir içinde bulunan belirli noktalardan okutarak çocuklarının en son hangi aktiviteye katıldığını öğrenebilir. Çıkış yapmak isteyen çocuklar, bileklikleri ile eşleşen ebeveynlere güvenle teslim edilir.