ÇOCUKLARIN BİLGİ BANKASI KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

KUMBARA DERGİSİ TÜRKİYE İŞ BANKASI’NIN ÇOCUKLARA ARMAĞANIDIR

Ara
Close this search box.

Şubat Ayı Kitaplığım - 2024

Şubat Ayı Kitaplığım - 2024

İguana Çocuk

Yazan: James Bishop
Resimleyen: Rikin Parekh
248 sayfa

Dylan Spencer, yatağında oturmuş, yine aynı şeyi yapıyordu: Süper kahraman olma hayalleri kuruyordu. Doğrusunu söylemek gerekirse, beklemekten sıkılmıştı. Dokuz yaşına basmıştı ama kendini bildi bileli süper kahraman olma hayalleri kuruyordu. Tıpkı abisi ve ablası gibi o da bir an önce süper kahraman olmak istiyordu.

Abisi Sam, yani “Kutup Fırtınası” havaya hükmedebiliyor, parmak uçlarıyla kasırgalar yaratabiliyordu. Ablası Millie, yani “Pazartesi Ateşi” de gözlerinden lazerler çıkartabiliyordu. Ama bu güç yalnızca pazartesi günleri etkendi. Ayrıca uçabiliyordu da (ama bu da yalnızca pazartesi günleri geçerliydi.) İkisinin de harika güçleri vardı ve Dylan, büyük bir kıskançlıkla onları izliyordu. Günün birinde Dylan’ın dileği gerçekleşti. Artık onun da bir süper gücü vardı. Hem de hiç beklenmedik bir süper güç… Dylan, iguanalarla konuşup anlaşabiliyordu!

Bu komik ve sürükleyici kitabı elinizden düşüremeyecek, bir an önce sonunu öğrenmek isteyeceksiniz.

Flamingolar Neden Pembedir?

Yazan: William Potter, Adam Phillips ve Clarke Hibbert
Resimleyen: Luke Séguin-Magee
128 sayfa

“Köpekbalıkları ömürleri boyunca kaç diş çıkarır?”, “Katil balina, balina mıdır?”, “Yunuslar ne kadar akıllıdır?” diye merak ediyor musunuz? Okyanus canlılarının tuhaf ve karanlık dünyasına dalmak, sessizce ilerleyen sürüngenleri daha yakından tanımak, evinizi kimlerle paylaştığınızı öğrenmek ister misiniz? O zaman gelin siz de bu ilginç safariye katılın! Hayvanlarla (hem evcil hem yabani) ilgili yüzlerce şaşırtıcı bilgiye ulaşın.
Bilgi dolu bu kitapta beş temel bölüm bulunuyor:
• Büyüleyici Okyanuslar
• Muhteşem Sürüngenler
• Çılgın Kediler
• Müthiş Köpekler
• Şaşırtıcı hayvanlar

Şaşırtıcı bilgiler ve eğlenceli çizimlerle dolu bu kitap hayvanlarla ilgili birçok tuhaf ve komik gerçeği gözler önüne seriyor. Defalarca okumak isteyeceğiniz bu kitaptan öğrendiklerinizle arkadaşlarınız şaşırtmaktan büyük keyif alacaksınız.

Alex Neptün
Ejderha Hırsızı

Yazan: James Bishop
Çeviren: Nihal Tokinan Gökçe
248 sayfa

Alex Neptün kendini bildi bileli, deniz onu yanına almaya çalışıyordu. Aslında Alex denizden nefret etmiyordu. Yalnızca denizin onu tekrar tekrar öldürmeye kalkması ve dedesinin denize yaklaşmasını açıktan açığa yasaklaması yüzünden denizden korkar olmuştu. Bazen denizin onu gerçekten kışkırtmaya çalıştığını düşünüyordu. Bu yüzden, tepedeki terk edilmiş deniz parkında bir akvaryuma hapsedilmiş su ejderhasının yardım çağrısını duyduğunda hiç de memnun olmamıştı. Ne var ki sihirli bir efsaneye insan nasıl hayır diyebilir ki? Alex, en yakın arkadaşı ve teknoloji dâhisi Zoey, efsanelere bayılan Anil, keskin nişancı bir ahtapot, akrobatik yetenekleri olan dört su samuru ve hınzır bir martının da yardımıyla ejderhayı oradan kaçırmak için bir plan yaptı. Bu sırada da birden denizin gücünü kullanabildiğini keşfetti.

Bu sürükleyici romanı çok sevecek, bitmesini hiç istemeyeceksiniz.